Pécset évszázadokon át a hegyoldalban fakadó tiszta vizű források és szökevény karsztvizek látták el a mindennapi élethez és iparhoz nélkülözhetetlen vízzel. A legtöbbet a város címerében is megjelenő Tettye-patak adta, amely a 19. század végéig malmokat hajtott. Miután a városiasodó Pécsen egyre több járványt okoztak a korszerűtlen, elszennyeződő közkutak, a város megteremtette a biztonságos, nyomóvezetékes szolgáltatás alapjait: a patak bőséges vizét védett forrásból zárt vascsövekbe terelték és megépült a tettyei vízmű, amelyet I. Ferenc József császár, magyar király adott át a pécsieknek 1892-ben.
Ennek jelentőségét őrzi nevében a mai szolgáltató, amelynek emblémája is a Tettye-forrás fölé emelt épület belső falát díszítő egyedi Zsolnay kerámiaburkolat alapján született.
Az ország egyik első modern vízművének üzembe helyezése hatalmas lépést jelentett Pécs városi minőségének megteremtésében, a vezetékes ivóvízszolgáltatás jócskán felgyorsította a település fejlődését. A 19. század végén épült hálózat korszerűségét mutatja, hogy annak egyes létesítményei – így például a Forrásház vagy a Damjanich utcai víztározó – ma is működő, fontos összetevői Pécs és a környező települések biztonságos ivóvízellátásának.
A TETTYE FORRÁSHÁZ Zrt. a külvilágtól szigorúan elzárt, a mindennapokban vízzel elárasztott tettyei karsztaknát és a Forrásházat bemutató kisfilmmel jelentkezett az évfordulón, emellett a város élhetőségének fenntartásához is hozzájárul: Kertvárosban 130 facsemete ültetésével emlékeznek meg a város vízellátásának szolgálatában eltöltött évekről.
Nemrég fény- és hangfürdőben úsztak a 130 éves kövek – a Forrásház épületénél forgatta legfrissebb videóklipjét a város ikonikus helyszíneit újrakeretező Pécs On Stage csapata.