Kiket vártok a varrótanfolyamokra?
Többféle célcsoporttal is tervezünk. A hétvégi kezdő tanfolyamokon a cél az egyszerűbb munkafolyamatok elsajátítása, két hétvége alatt. Itt megtanítjuk az anyag-, tű- és cérnafajtákat, az öltéstípusokat, a helyes varrógéphasználatot, a cipzár bevarrását, szűkítést és hasonlókat, a képzést pedig egy szoknya varrásával zárjuk.
Új kezdeményezésünk egy egész féléves kurzus, amire a létszámunk egy fő híján azonnal be is telt. A Kezdő szabás-varrás tanfolyam basic ruhatárral című program során a résztvevők elsajátítják a szabásminták saját alkatukra formálásának rejtelmeit. Stylist óráinkon megismerik saját színtípusukat, illetve, hogy milyen ruhafazonok viselése előnyös számukra és mit kerüljenek. Anyagismeretre is fordítunk időt, közben pedig megvarrják alapruhatárukat: szoknyát, blúzt vagy inget, nadrágot, blézert vagy dzsekit és egy koktélruhát. Ezeket az órákat hét közben, kedden és csütörtökön 17-20 óra között tartjuk.
Szintén újdonságként hétfő és szerda délelőttönként a Varroda tanodánkba várjuk a nyugdíjasokat, kismamákat, délutáni műszakosokat vagy azokat, akik a hétvégét másra szánják.
Workshopjainkon tematikus programokat kínálunk, ezeket a Facebook oldalunkon előzetesen közzétesszük.
A gyerekeknek szóló kezdő tanfolyamokat jövő nyárig szüneteltetjük, mert úgy látjuk, hogy tanév közben nagyon elfáradnak a gyerkőcök. Az iskolai szünetekre viszont szervezünk nekik haladó workshopokat.
Hogy látjátok ma a varrásnak a helyzetét?
Kikapcsolódásként, saját részre varrni, átalakítani egyre többen szeretnének. Ez is feltöltődés, ráadásul alkotó tevékenység és egy lehetséges módja az újrahasznosításnak és az önkifejezésnek. Olyan tanulóink is vannak, akik gyerekek mellett, kicsi faluból érkezve bevételt generálnak kutyaágy, nyakörv vagy táska, textilbaba varrásával, amihez az alapokat nálunk tanulják meg. Mindig örömmel nézzük a fotókat, melyeken az elkészült munkák láthatók, büszke, boldog arccal feszítő „modelleken”. Egyre többen foglalkoznak a varrás mellett kötéssel, horgolással, makramézással, gobelin varrással – célunk, hogy ezen tevékenységek oktatását is elkezdjük. Népszerűsítjük a varrást azzal, hogy részt veszünk olyan kezdeményezéseken, mint például a Rongyderbi, vagy most is készülünk az októberi DesignPécsre, ahol ingyenes workshopot tartunk az érdeklődőknek.
A Szitakötő kreatívsuli programjairól bővebben tájékozódhattok honlapjukon és Facebook-oldalukon.
(X)