Magas színvonalú zenei flörtölésre szövetkezett a zenekar a világ zenei életének nagynevű képviselőivel, karmesterekkel, hangszeres művészekkel, táncosokkal, műsorra tűzve a legnagyobb szerzők műveit. A Szabad egy táncra? koncerten Bogányi Tibor vezető karmester neves vendégművészek közreműködésével megidézte a 100 éve született legendás Astor Piazzolla muzsikáját, fellépett a nagyszerűen virtuóz hegedűművész, Giovanni Guzzo, Meláth Andrea operaénekes, valamint a Pécsi Nemzeti Színház táncosai, Tandi Zsófia és Biri Gábor táncművészek. Az Álmodozzunk együtt koncerten a zenekar egykori vezető karmestere, Hamar Zsolt és Kelemen Barnabás Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas hegedűművész varázsolta el a közönséget. Az Óbudai Danubia Zenekar és Hámori Máté Liszt Ferenc-díjas karmester Janklovics Péter színésszel, stand-up humoristával „robbantotta” fel a házat A zenegyűlölő 1.0 előadással.
A negyedik, záró koncertnek a színvonalas programja a komolyzene legmagasabb szintjébe enged bepillantást úgy, hogy meglepetésként megmutatja, hogy a két csellista legalább olyan virtuóz, mint a közkedvelt 2Cellos. Bogányi Tibor karmester ezen az estén Várdai István Liszt Ferenc-díjas csellóművész partnereként is fellép, nem csak vezényel, azaz előkerül hangszere, a gordonka, amelyen aktívan, magas színvonalon játszik, koncertezik.
Mi más lehetne ennek az előadásnak a címe, mint az, hogy Párban az igazi?! Várdai a bécsi zeneakadémia tanszékvezetője, a világ egyik legjelentősebb gordonkaművésze. Jelenleg egy „Ex du Pré-Harrell” nevű Stradivari-csellón játszik. Bogányi Tibor így is szívesen elfogadta a kihívást, megtiszteltetés számára egy színpadon játszani Várdai Istvánnal. Bogányi Tibor hangszere egy névtelen olasz cselló, ami tónusában szépen illeszkedik a Stradivarihoz.
Az első műsorszám egy Vivaldi kettősverseny, akit talán már jól ismerünk mutatós versenyműveiről és fülbemászó szekvenciáiról. Ebben a műben ez duplán érvényesül. Ezt követően mindenki a saját terepén marad, és Schumann a-moll gordonkaversenyében a karmester „a zenekaron játszik”. Ez a szintén lírai, de mégis más korszak szenvedélyességét képviselő mű már utat mutat kissé a szimfónia világába is. A műsort a nagy költő és nagy vágyakozó Schubert legnagyobb szimfóniája zárja, mely komoly hatást gyakorolt Schumannra is, aki „mennyei hosszúságú” jelzővel illette a művet.
A produkció a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg. A Flört-bérletsorozat médiatámogatója a Made in Pécs. A sorozat nem gyerekeknek szól, de számukra is élvezhetőek az előadások, ráadásul a 6-18 évesek számára díjmentes a belépés, épp úgy, ahogy az együttes minden pécsi bérletes koncertjére az idei évadban. További részletek a www.pfz.hu oldalon.
(X)