Koszits Attila Pécs Underground ’80 című munkájáról már többször szóltunk, nagyon fontos könyv, tényleg mindenkinek ajánljuk.
Kiss Tibor Noé új regénye a Beláthatatlan táj, melyben egy huszonéves lány az autóbalesete után öntudatlan állapotba kerül, apja hol a betegágya mellett virraszt, hol a baleset nyomait kutatja. Az autópályához közeli településen egy fiatal testvérpár él, együtt, egymás mellett, két szobában, de élhetnének akár két külön kontinensen is. Ők négyen a könyv főszereplői és egyben elbeszélői is.
Milbacher Róbert az Angyali üdvözletek című regényével jelentkezett. Mi lenne, ha nem Jézust, hanem Keresztelő Jánost tekintenénk megváltónak? A mű ezt a bibliai eredetű kérdést járja körül. A könyv Zakariás alakján keresztül a hit és a hitetlenség, az emberi és az isteni illékony és egyszersmind áthághatatlannak tűnő távolságával, a szentség elviselhetetlen rettenetével szembesíti az olvasót.
Aknai Péter Ház a fenyők mögött című könyve is idén jelent meg. Ismerős vidéken járunk: egy alföldi falu mindennapjaiba pillanthatunk bele. Hosszabb-rövidebb történetek lüktetnek, változik a tér, az idő, a cselekmény. A családi traumák árnyékában, a nehéz idők és viszonyok közt is állandóan jelen van a túlélést biztosító humor.
Novemberben érkezik Bertók László utolsó, befejezett kötete az Együtt forog, benne 243 darab firkával. A könyv szerkezetét, a versek együtt forgását teljes egészében a költő alakította ki. Az Együtt forog – akár egy lírai napló – a betegség, az öregség, a közérzet és a közélet gondolati-érzelmi körében született.
(A könyvek ajánlóit a kiadók hivatalos ajánlóiból vettük.)